Menu

Končí sběr plastových vršků

Milí přátelé, oznamujeme, že v MŠ Strejcova KONČÍ SBĚR PLASTOVÝCH VRŠKŮ!

Cílem této aktivity bylo původně pomoci dětem s postižením a svůj účel jistě splnila. Za 9 let, co jsme vršky sbírali, to bylo mnoho pytlů, které byly odvezeny Charitě v Zábřehu. Pokud budete i nadále vršky sbírat předávejte je, prosím, přímo této organizaci.

Proč již nesbíráme?

Učíme děti, že planetě nejvíce pomůžeme tím, že odpad vůbec nevytvoříme.

To znamená, že vodu si napustíme z kohoutku a nepotřebujeme ji kupovat v plastových lahvích. To stejné platí o dalších nápojích (limonády, pivo – Zábřežský Welzl!) lze čepovat do skla .

Ukazujeme dětem, že je fajn nakupovat větší balení a obaly používat opakovaně: znají školní stáčírnu čisticích prostředků a povídáme si o nákupech bezobalů. Nedávná školní akce „Pytlíky na rohlíky“ byla toho praktickou ukázkou.

Vážení rodiče, pomozte nám šířit tuto filozofii a společně s námi vést děti k odpovědnosti za životní prostředí!  A když vznikne odpad, třiďme ho. Zodpovědně. Děti znají cestu ke kontejnerům na tříděný odpad. Nechte se vést! Děkujeme.

Končí sběr plastových vršků

Zobrazit všechny novinky >

Novinky / Aktuality