MŠ, Strejcova 132/2a, 789 01 Zábřeh
583 415 785  //  odhlašování stravy +420 775 440 941

Provoz školy od 6:00 do 16:30

Mateřská škola je od 17.3.2020 UZAVŘENA do odvolání

Potvrzení o uzavření MŠ můžete stáhnout v sekci Pro rodiče - Dokumenty.

_____________________________________________

Sdělení vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy v Zábřehu:

Rada města souhlasí s uzavřením všech zřizovaných mateřských škol v Zábřehu od 17. 3. 2020 až do odvolání z důvodu zamezení šíření nákazy COVID-19.

V případě, že by hejtman Olomouckého kraje požadoval (v souladu s posledními opatřeními vlády v rámci prevence šíření koronaviru) zajištění péče o děti ve věku 3-10 let pro děti lékařů, zdravotníků,  záchranářů, sociálních pracovníků apod., nabídla se k zajištění této činnosti MŠ Pohádka.

Rodiče dětí, které nemohou být v péči školky z důvodu jejího uzavření, mohou žádat tzv. ošetřovné. Formulář rodičům vydává a potvrzuje příslušná mateřská škola.Lze požádat emailem na: msstrejcova.zabreh@seznam.cz

 

Podrobnosti včetně formuláře lze nalézt např. zde:

https://www.cssz.cz/web/cz/-/doporuceny-postup-pro-podani-zadosti-o-osetrovne-pri-peci-o-dite-do-10-let-z-duvodu-uzavreni-skolskeho-detskeho-zarizeni-skoly-

V současné době lze ošetřovné čerpat 9 dní včetně víkendů, poté již rodič tuto „podporu“ nedostává, věřím ale, že se podaří vyjednat v současné krizové situaci podmínky výhodnější, jak o tom informuje ministryně MPSV paní Maláčová, aby to nenutilo potřebné rodiče vracet se do práce, dávat děti k prarodičům apod. a vystavovat tak členy rodiny zbytečnému riziku.

V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru jsme se také dohodli na odložení naplánovaného zápisu k základnímu vzdělávání dne 1. a 2. dubna 2020 s tím, že termín bude upřesněn až dle vývoje událostí. Prosím o informování všech rodičů, jichž se to týká, a to všemi možnými cestami. My tuto informaci zveřejníme na webu města i prostřednictvím mobilního rozhlasu.

Protože je úřad tento týden pro veřejnost zavřený, budu k dispozici na e-mailu, telefonu. Jsem rovněž k dispozici po předchozí domluvě k osobnímu setkání.

S přáním pevného zdraví všem

 

RNDr. Blanka Sedlačíková, Ph.D.

vedoucí Odboru školství, kultury a tělovýchovy

 

Městský úřad Zábřeh | Náměstí Osvobození 345/15 | 789 01  Zábřeh

Telefon: +420 583 468 136  | Mobil: +420 731 466 481

E-mail: blanka.sedlacikova@muzabreh.cz

IS DS: hk9bq2f (město Zábřeh, OVM)

www.zabreh.cz

Zobrazit všechny novinky >

Novinky / Aktuality