MŠ, Strejcova 132/2a, 789 01 Zábřeh
583 415 785  //  odhlašování stravy +420 775 440 941

Provoz školy od 6:00 do 16:30

O školce

Mateřská škola rodinného typu, má výbornou polohu. Nachází se nedaleko centra města, na křižovatce mezi obchodním centrem Albert, Finančním úřadem a sídlištěm Severovýchod. Autem lze dobře zaparkovat přímo před vstupem do budovy, na ulici Strejcova je zastávka autobusu MD č. 2.

Od dopravního ruchu školku chrání dřevěný neprůhledný plot. Za ním je pro děti úžasná  zahrada Dětský EKOráj, vybudovaná v přírodním stylu, bohatě vybavená růlezkami z akátového dřeva, pískovišti i chodníky pro jízdu na koloběžkách. Tato zahrada je výjimečná tím, že voní, plodí (ovocné keře, stromy, záhonky, paseka s jahodami…), poskytuje možnost využít každý kout ke hrám i k učení, ale také pobyt venku za každého počasí. Přibližuje reálné přírodní prostředí.                                                                         V areálu zahrady je pítko, které zajišťuje zdravý pitný režim.

Mateřská škola má 4 třídy, z nichž jedna je zařízená pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, zejména vadami výslovnosti, ale i pro děti talentované. Škola má bezbariérový vstup. Do tříd jsou děti rozdělovány podle věku a podle individuálních potřeb.

Vytváříme klidné, ale pro vzdělávání podnětné prostředí založené na vzájemné důvěře dětí a dospělých. Podporujeme zejména rozvoj kladných mezilidských vztahů, vzájemnou komunikaci a vstřícnost, vedeme děti vlastním příkladem ke zdravému životnímu stylu.

Možnost parkování, 100 m zastávka MHD č.2Dřevěný plot zajišťuje soukromí a chrání před prachemPřírodní zahrada s pítkemBezbariérový vstup a třída pro děti se speciálními potřebami