O školce

Mateřská škola rodinného typu, má výbornou polohu. Nachází se nedaleko centra města, na křižovatce mezi obchodním centrem Albert, Finančním úřadem a sídlištěm Severovýchod. Autem lze dobře zaparkovat přímo před vstupem do budovy, na ulici Strejcova je zastávka autobusu MD č. 2.

Od dopravního ruchu a smogu chrání školu dřevěný neprůhledný plot. Za ním je pro děti úžasná  zahrada Dětský EKOráj, vybudovaná v přírodním stylu, bohatě vybavená průlezkami z akátového dřeva, pískovišti i chodníky pro jízdu na koloběžkách. Tato zahrada je výjimečná tím, že voní, plodí, poskytuje možnost využít každý kout ke hrám i k učení, ale také pobýt venku za každého počasí. V parných dnech poskytují stín vrbové stavby a osvěžení skýtá vodní svět a mlhoviště.

V areálu zahrady je pítko, které zajišťuje zdravý pitný režim.

Mateřská škola má 4 třídy, z nichž jedna je zařízená pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, zejména vadami výslovnosti, ale i pro děti talentované. Škola má bezbariérový vstup. Do tříd jsou děti rozdělovány podle věku a podle individuálních potřeb.

Vytváříme klidné, ale pro vzdělávání podnětné prostředí založené na vzájemné důvěře dětí a dospělých. Podporujeme zejména rozvoj kladných mezilidských vztahů, vzájemnou komunikaci a vstřícnost, vedeme děti vlastním příkladem ke zdravému životnímu stylu.

Možnost parkování, 100 m zastávka MHD č.2Dřevěný plot zajišťuje soukromí a chrání před prachemPřírodní zahrada s pítkemBezbariérový vstup a třída pro děti se speciálními potřebami